Blog ARTNOVA
Dziękujemy za subskrypcję.
Na podany adres email zostało wysłane potwierdzenie zapisu.
OK

Z radością prezentujemy kolejną edycję serii opakowań Dumel Discovery. Podobnie jak w poprzednich projektach dla Klienta, celem była unifikacja wizerunku marki oraz wyróżnienie produktów na półkach sklepowych, poprzez nadanie im świeżego i przyciągającego uwagę wyglądu.

Edukacyjne i interaktywne zabawki Dumel Discovery są przyjazne i odpowiednie nawet dla bardzo małych dzieci. Rozwijają wyobraźnię i zachęcają do aktywności.
Praca z nimi była ogromną przyjemnością.

Kolor

Tworząc opakowania dla dzieci, wykorzystaliśmy odważne kolory, aby pomóc dzieciom odkrywać świat oraz rozwijać ciekawość, umiejętności i kreatywność.

Typografia

Dobierając czcionkę szukaliśmy wyraźnego i łatwego do odczytania kroju pisma. Na ostateczny wybór wpłynęła jego zabawna i wesoła forma, przyciągająca uwagę młodego człowieka.

Komunikat wizualny

Prezentacja cech

Wykorzystaliśmy elementy graficzne do przedstawienia wszystkich istotnych cech produktu w zabawny i kreatywny sposób.

Zaproszenie
do zabawy

Zaprojektowaliśmy ekspresyjne ikony, aby obudzić ciekawość dziecka i zachęcić je do odkrycia funkcji zabawki.

Funkcje

Postawiliśmy na uniwersalność języka symboli graficznych. Użyliśmy symboli przyjaznych dla dorosłych i dzieci. Dzięki temu rodzice, niemal bez użycia słów, potrafią szybko zrozumieć produkt. Dzieci zaś łatwo odnajdują ulubione funkcje i mogą zanurzyć się w świecie zabawy.

Rysunki

Tworząc grafiki odwoływaliśmy się do skojarzeń bliskich i znajomych dzieciom. Postawiliśmy na uproszczony charakter ilustracji, zostawiający miejsce dla wyobraźni.

Ikony

Zaprojektowaliśmy pakiet ikon wspierających grafikę całego projektu. Ikony wykorzystaliśmy jako element wizualnej nawigacji ułatwiającej zapoznanie się z produktem.

Rozpoznawalność

Skupiliśmy się na rozpoznawalności i natychmiastowym zrozumieniu ikon. Zdecydowaliśmy się na wyraźne kształty i dynamiczną asymetrię, które pozwoliły osiągnąć zrównoważony gotowych elementów.

Spójność użycia

W trosce o profesjonalny wizerunek marki, przywiązywaliśmy szczególną wagę do zachowania spójności używanych ikon. Starannie dopracowaliśmy styl, schemat kolorów oraz wymiary stosowanych grafik.

Rozpocznijmy współpracę

Kontakt